رسپی پاستا پنه آلفردو

مواد لازم برای تهیه پاستا پنه آلفردو

  • پاستای پنه: ۲۰۰ گرم
  • فیله مرغ: ۲۰۰ الی ۳۰۰ گرم
  • پنیر پارمسان کالین: ۱۰۰ گرم
  • شیر: ۳۰۰ میلی گرم
  • خامه پاستوریزه کالین: ۲۰۰ گرم
  • کره کالین: ۵۰ گرم
  • سیر: یک حبه
  • نمک و فلفل و سبزیجات معطر به میزان لازم

طرز تهیه پاستا پنه آلفردو

مرحله اول: آماده‌سازی مرغ‌ها

این طرز تهیه پاستا پنه آلفردو، مرسوم‌ترین آن در دنیاست. از آن‌جایی که فیله مرغ زودتر پخته می‌شود و طعم دلچسب‌تری هم دارد، پیشنهاد ما استفاده از فیله مرغ است. برای شروع فیله‌ها را در اندازه‌های مکعبی برش زده و با کمی کره و روغن تفت دهید را مغز پخت شوند. در مرحله پخت فیله‌ها نمک، فلفل و ادویه‌های دلخواهتان را نیز اضافه کنید. پیشنهاد ما به شما این است که شعله را کم کنید و بگذارید فیله‌ها به آرامی بپزند

مرحله دوم: آماده‌سازی قارچ‌ها

قارچ‌ها را به صورت ورقه‌ای برش داده و با کمی کره و روغن تفت دهید. حرارت بالا باعث می‌شود که قارچ‌ها کمتر آب بیندازند و زودتر پخته شوند. برای این‌که رنگ قارچ‌ها سیاه نشود، می‌توانید از کمی لیمو کمک بگیرید.

مرحله سوم: پختن پاستا پنه

داخل یک ظرف را تا نیمه‌ آب، کمی نمک و روغن اضافه کنید و روی حرارت بگذارید. آب که به جوش آمد، پاستاها را اضافه کنید. معمولا زمان پخت پاستا روی بسته‌بندی آن درج می‌شود، اما به طور متوسط این زمان بین ۶ تا ۸ دقیقه است. برای تست زمان پخت یکی از آن‌ها را برداشته و زیر دندان امتحان کنید. اگر پاستا زیر دندانتان نرم بود، زمان آبکش‌کردن پاستاها است.

مرحله چهارم: سس آلفردو

مرحله آخر از طرز تهیه پاستا پنه آلفردو، آماده‌سازی سس آن است. هرچه این سس غلیظ‌تر باشد، بهتر است. ابتدا سیرها را با کمی کره و روغن تفت دهید. حالا نمک و فلفل و خامه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا بافت یکدستی به وجود آید. در این مرحله از پنیر پارمسان کمک بگیرید. ما در کالین دو نوع پنیر پارمسان طبیعی یا پودری داریم. بعد از اضافه کردن پنیر، نوبت فراخوانی شیر است. شیر را به مخلوط اضافه کرده و هم بزنید. بالای سر گاز بایستید و شاید غلیظ‌شدن سس باشید.

مرحله پنجم: ترکیب کردن مواد

حالا مرغ، قارچ و پنه‌ها را که آب‌کشی ‌شده‌اند را به سس آلفردو اضافه کنید و روی شعله کم قرار دهید. پاستا پنه آلفردوی شما بعد از کمی حرارت آماده سرو است. نوش جان

اگر پنه نداشتیم چه کنیم؟

درست است که اسم این غذا پاستا پنه آلفردوست، اما اگر تهیه این نوع پاستا، برای شما سخت بود از نوع دیگری استفاده کنید. برای تزئین پاستا می‌توانید از کمی جعفری کمک بگیرید. اگر دوست دارید کمی بیشتر به معده‌تان برسید روی پاستا پنیر پیتزا کش دار بریزید و به آرامی هم بزنید. همچنین می‌توانید با اضافه کردن پنیر پیتزا کش دار مواد را داخل فر قرار دهید و بعد نوش جان کنید. انتخاب با شماست اما حتما برای مواد اولیه لبنی از کالین کمک بگیرید.